Charging...
Articles

Türk şarapları dünyaya açılabilir (Turkish)

Geçtiğimiz yıl İngiltere'nin en iyi en genç sommelier'si seçilen Arnaud Bardary İstanbul'a geldi. Dünyanın en ünlü şeflerinden Gordon Ramsey'nin restoranının baş sommelier'si olan Bardary, Türk şaraplarını çok beğendiğini söyledi

Yerli şarapların dünya açılımı devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en iyi ikinci restoranı seçilen İngiltere'deki The Fat Duck restoranı, seçkin şarap listesine Türkiye'den Kayra Imperial'i de eklemişti. Geçtiğimiz hafta dünyanın en ünlü şeflerinden Gordon Ramsey'nin Maze isimli restoranının baş sommelier'si (şarap tadımcısı) Arnaud Bardary ise ülkemize geldi.

 

Özellikle Kayra Versus serisini çok beğendiğini dile getiren Bardary, Türk şaraplarının dünyada şansı olduğunu söylüyor.

Arnaud Bardary, Kayra Şarapları sponsorluğunda ve Dude Table organizasyonuyla bu yıl beşincisi düzenlenen ve 23 Nisan'a dek devam edecek olan Kayra Restoran Haftası etkinliği kapsamında İstanbul'a geldi. Kayra Şarapları'nın, sektörün bilgi düzeyini, uzman ve donanımlı eleman sayısını artırmak amacıyla 2007 yılında hayata geçirdiği Kayra Premier Club tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, 2012'de İngiltere'nin en iyi en genç Sommelier'si seçilen Bardary, 30'a yakın seçkin Türk restoranının baş sommelier'leriyle bir araya geldi. Ve dünyadaki şarap trendleri, Londra şarap pazarı ve restoranların yaşadığı zorluklar ile bunların çözümleri gibi konularda bilgiler paylaştı.

Read more...